3 Mayıs 2010 Pazartesi

MUSTAFA ALKAZAK ABİMİZİN ARILIĞIN'DA İDİK.

Gelincik tarlaların güzelliği,Yaratanın eksik sıfatlardan münezzeh olduğunu gösterir.Yüce Allahın dışında hiç bir güç böyle mükemmel bir görüntüyü ortaya koyamaz.

Ben biraz görüntüyü bozmuşum ama siz çiçeklere odaklanın.

Şu'na biz yemlik deriz ve yeriz.çiçeğide güzeldir.


Burası ığdır kent ormanıdır.Ağaçların çoğu akasya ağaçıdır.ilk kez bu pazar mustafa abinin arılığına gidince gördüm buraları,hiç böyle güzel olacağını tahmin etmemiştim.Aslında biraz da mustafa abiye sitem ettim,bize neden haber vermedi diye.O da buralara bırakmıyorlar arıları falan dedi ama,böyle bir yasağın mantığı olabilirmi.

Özellikle sayın validen ricamız,buraların arıcıların istifadesine sunulmasıdır.Arılar ormana ve çevreye zarar vermeyecekleri gibi,tam tersine arıların ormana çok faydaları olacaktır.Bu konuda inşaallah fırsat bulursam vali beyle görüşmeye çalışacağım.Bulmuşsunuz güzel polen bahçesini tabi poz da verirsiniz.Böyle kardeşlik olurmu.bende isterim böyle bir ortamı.
Arılar artık zahmet edipte şöyle bir kapının önüne çıksınlar artık.Çiçekleri içeriye sokacak halimi yok herhalde.


Daha üstünde ne düşünüyorsun,hallerine şükür etmiyorlarmı.Eğer ortamlarından razı değillerse,başka yerlere götürelim bunları,benimkileri getirelim.Benimkisi sadece bir teklif siz bilirsiniz.


Allahım şu kolaylığa ve güzelliğe bakın.Çiçekler neredeyse içeriye girecekler.
Mustafa abim,Rabbim sonunu hayır etsin,inşaallah güzel ürün alırsınız buralardan,ne yapalım bizede elbet bir kent ormanı denk gelir.Bellimi olur bakarsınız sayın valimiz gelecek ilkbaharda hepimize kapıları açar.Nede olsa alan geniş.Evet dedim ya bu pazar zamanımın çoğunu mustafa abiyle geçirdim.Buralarda yazın arılarını getirip bıraktığı yaylalar.
Çok güzel bir manzarası vardır buraların.Yazın ayrı bir güzelliği olur.Gerçi hemen yanı başımda duran ev sahibi şimdilik benim gibi düşünmüyor ama olsun hele bir güneş açsın amcamında gönlündeki o güzel görüntüler tekrar canlanacaktır.

Ev sahibi amcam gariban ne yapsın yaklaşık bir aydır sürekli yağmur ve kar yağıyor,evler ve ahırlar su içinde kalmış hal böyle olunca o da tabiki şimdilik kızgın.Dedim amca bu hep berekkettir ,ne hayrı ne bereketi dedi,kendisine,hele bir güneş açsın bakalım yine böyle düşünecekmisin, he ya dedi doğrudur o zamanda buralar öyle bir güzel olurki.

Hiç yorum yok: