11 Haziran 2012 Pazartesi

ARILAR TEKRAR KELLE HAMO'DA.

 Allah bize merhamet etsin,bu sezon yine kurak geçiyor.şimdiden her taraf kurumaya başladı.    Bu yıl ne biçilecek ot var nede hasad edilecek arpa buğday.İnşaallah yağmur yağarda insanlar ve hayvanlar perişan olmazlar.            Küçük kuş yuvaları ve yumurtaları ne kadarda güzel oluyor.
 Canı kayısı çekmiş garibimin.Evin yanında devşirme usulu ile böldüğüm kovan anaları çıkınca üçe bölündüler biri hemen kovanın yanında bulunan kayısı ağaçına tırmandı.Diğeri evin arkasına kondu.Dölsüz anaarı oğula çıkmaz demeyin.Demek çıkıyormuş.


                   Çiçekler canlılıklarını kaybetmeye başlamışlar bile.
Kovanları bu sezon birazda daha köyden uzaklaştırdım.Geçen sezon köyün içinde ev önlerindeki hayvanlar için bırakılan su kaplarına dolup ölüyorlardı.Mecburen biraz köyden uzaklaştırdım.

2 yorum:

adem yamak dedi ki...

havakar kurak olunca ne kadar sıcak olursa ıhlamur ve kestane balı o kadar çok olur bizim yörede inşaallah bol ballı bir sezon geçirirsiniz selamlar saygılar

AHMET GÜLEN dedi ki...

Adem bey,bizim yaylalarımızda ağaç yok dolayısıyla sadece yayla çiçeği veya kır çiçeği bulunur.Onlarda yağmur yağmayınca hemen solup gidiyorlar.Artık nasip inşaallah dua ediniz hayırlı yağmurlar yağarda iyi bir sezon geçiririz.Rabbim sizede bol ballı günler nasip etsin.