16 Mart 2015 Pazartesi

2015 İLKBAHARIN GELİŞİ VE KAYISI AĞAÇLARININ SÜSLE'NİŞİ.

 Allaha hamd olsun ki,yeryüzünün yeniden dirilişine bir kez daha şahid oluyoruz.

 Iğdır'ın kayısısı gerçekten de çok lezzetli ve halkın ekonomisine çak katkısı vardır.Geçen yıl civar köyler hariç Iğdır merkezini tamamen don vurmuştu.Dolayısı ile kayısının kilosunu 7-8 lira arasında satın almak zorunda kaldık. İnşaallah bu yıl herhangi bir don olayı olmaz ve herkesin yüzü güler.
 Kayısı ağaçlarının bir diğer faydası ise biz arıcılar içindir.Polen ve şırası ile arıları coşturan kayısı ağaçları arıcılar için büyük bir destek sağlamaktadır.

Bahar temizliğine yavaş yavaş başladık,kışın çok sıcak geçmesinden dolayı arı doğru düzgün salkıma giremedi dolayısı ile sönen kovanların sayısı fazla oldu.50 den 9 fire verdik.Rabbim sonumuzu hayırlı kılsın.

3 yorum:

Bilal Oğuz dedi ki...

rabbim bereket versin kazancına ve arılarına

bucakoğlu erdal talha başaran dedi ki...

Ahmet kardeşim görüyorumki sizin oraya bahar çoktan gelmiş.burada istanbulda havalar çok soğuk gidiyor.arıların çalışması için doğru düzgün hava yapmadısönen kovanlarınız için üzgünüm .kalanlar bereketli olur inşaallah.bende %50 fire verdim.hayırlısı olur bereketi bol olur inşallah Allaha emanet olun

AHMET GÜLEN dedi ki...

Bilal bey ve Erdal bey,o güzel dualarınız için Allah sizden razı olsun,sizin de işlerinize bereket versin.Erdal bey sizin kayıplarınız için üzüldüm,rabbim yerine daha hayırlısını versin.